Používáte starou verzi webového prohlížeče. Pro využití veškerých funkcí webu aktualizujte svůj prohlížeč nebo použijte jiný.

Linde Material Handling a KION Group zajišťují tok materiálu

Společně proti zastavení provozu
Vysokozdvižný vozík Linde při použití u výrobce toaletního papíru

„Udržujeme svět v pohybu“: Tak zní slogan KION Group, mateřské společnosti Linde Material Handling. V době aktuální pandemie je to však víc než jenom motto – je toslibzákazníkům Linde MH a KION Group, kterým se obě společnosti cítí vázány víc než kdy jindy. Jako přední světoví dodavatelé v oblasti řešení materiálového toku a manipulačních vozíků hrají totiž společnosti Linde a KION klíčovou roli při zajištění veřejného zásobování.

Co pro náš každodenní život skutečně potřebujeme? Co můžeme ve vážných případech oželet – a co ne? A jak můžeme zajistit dostatečné množství potřebného zboží – ve správnou dobu a na správném místě? Ještě před několika týdny nikdo netušil, že se tyto a další otázky stanou středem zájmu na celém světě. Od té doby, co se koronavirová pandemie začala rozšiřovat globálně, věnujeme mimořádnou pozornost oblastem, které zajišťují zásobování obyvatelstva.

Klíčovými obory jsou v současné situaci zdravotnictví, farmaceutický průmysl, výroba potravin, logistika a potravinářský maloobchod – tedy přesně obory, v nichž hlavní podíl tvoří zákazníci KIONu. Efektivní tok materiálu a hladké zpracování dodávek v nich zajišťují manipulační vozíky od společnosti Linde Material Handling a řešení dodavatelského řetězce od sesterského podniku Dematic – při běžné každodenní práci i ve výjimečném stavu.

Naši zaměstnanci vynakládají obrovské úsilí, abychom zákazníkům poskytovali co nejlepší služby, a to i v náročných a denně se měnících podmínkách. To platí také pro servis a zásobování náhradními díly, které jsou teď pro naše zákazníky nejdůležitější a které jsou k dispozici v plném rozsahu, a to nezávisle na výrobě nových vozíků,

vysvětluje Gordon Riske, předseda představenstva KION Group. Linde jako dceřiná společnost KIONu také významně přispívá k udržení veřejného zásobování.

Zajištění základních potřeb

V době nejrůznějších omezení zaujímá obchod s potravinami zvláštní postavení, a to celosvětově. Manipulační vozíky od společnosti Linde regulují tok zboží v obrovských skladech potravinářských velkoobchodů a zajišťují, aby nevázlo doplňování velkých supermarketů, ať už se jedná o řetězec Kaufland v Německu, společnosti Morrisons a ASDA v Anglii, nebo o další obchodní řetězce v mnoha jiných zemích.

Velkou výzvou přitom je změněné nákupní chování zákazníků. Pozorujeme obrovskou poptávku po mnoha druzích výrobků, na kterou obchod neměl téměř žádný čas se připravit. Supermarkety více než kdy jindy potřebují podporu, aby zvládly aktuální pracovní zátěž. Mnohé přitom využívají koncepci pronájmu vozíků od výrobců, aby dočasně posílily své flotily. Aldi a Tesco v Anglii jsou dvěma z nich: Oba tyto řetězce supermarketů si v uplynulých dvou týdnech pronajaly desítky vozíků od společnosti Linde Material Handling, aby současnou zátěž zvládly.

V rámci podpory potravinářského odvětví jsme využili zdroje v rámci celé naší sítě a dodali vozíky do všech koutů země,

informuje Eamonn Parker, Vice President of Sales and Marketing ve společnosti Linde Material Handling UK.

Vysokozdvižné vozíky se spalovacím motorem Linde přepravují bedny s vodou

Zajištění hladkého chodu dodavatelských řetězců

Nezáleží na tom, zda se jedná o potraviny, nápoje nebo hygienické potřeby: Jaké účinky má změněné nákupní chování na výrobní provozy? Obrovské: Například německývýrobce toaletního papíru Haklezvýšil výrobu, aby rychle zajistil doplňování prázdných regálů. O to, aby se hromady rolí co nejrychleji naložily, se starají vysokozdvižné vozíky od společnosti Linde. A přepravní systémy bez řidiče od společnosti Dematic na druhém konci světa zároveň zajišťují dostatečné dodávky kojeneckých a dětských plen.

Jak se všechno toto zboží dostane do obchodů a ke spotřebitelům? Zde vstupují do hry poskytovatelé logistických služeb, kteří stojí za velkými řetězci supermarketů. Také oni spoléhají na podporu společností Linde a KION. Jak dobře tato spolupráce funguje i v době pandemie, je vidět na příkladu společnosti DB Schenker, která poskytuje železniční logistické služby: Zde například nasadili vysoký počet vysokozdvižných vozíků Linde, aby naložili 500 palet italských těstovin určených pro 650 německých poboček Aldi-Süd.

Fotografie: Christophe Lautray
Právě v těžkých dobách děláme vše, abychom zabezpečili dodavatelské řetězce našich zákazníků. Přispíváme svým dílem k tomu, že naši zákazníci mohou pokračovat ve své činnosti – a že lidé nestojí před prázdnými regály.

Christophe Lautray, jednatel Sales and Service ve společnosti Linde Material Handling

Také společnost Dematic, která se specializuje na dodavatelské řetězce, se stará, aby všechny procesy v intralogistice hladce fungovaly. Tato sesterská společnost společnosti Linde vybavuje sklady a distribuční centra automatizovanými systémy, např. skladovým systémem Multishuttle a stanicemi pro přepravu, třídění, sekvencování a vychystávání, které v nejkratší možné době připravují zboží k odeslání.


Zásobování zdravotnictví

Výrobky od společnosti Linde zajišťují plynulost procesů také v oblasti léků a zdravotnického materiálu. Ve farmaceutickém velkoobchodě se vzhledem k poměrně lehkým a drobným dodávkám často používají praktická zařízení skladové techniky Linde.

Jedním z kritických témat současné pandemie je však zásobování nemocnic a lékařských ordinací respirátory a ochrannými oděvy. Když se začátkem dubna do německého Lipska oklikami dostaly dva miliony masek a 300 000 ochranných oděvů, německá armáda při zajištění co nejrychlejší přepravy do Berlína využila vozíky Linde, aby toto životně důležité zboží mohlo být v tomto největším německém městě rozděleno mezi kliniky a lékařské praxe.

Pivovarský koncern AnheuserBusch InBev vyrábí v současné době kromě piva také dezinfekční prostředky, po nichž poptávka v uplynulých týdnech rovněž výrazně vzrostla. Také tento zákazník společnosti Linde používá pro přepravu zboží vysokozdvižné vozíky.

Po boku oficiálních záchranných složek

Věcí, které lze v současné situaci udělat pro maximální podporu státu, spolkových zemí a obcí, je ještě celá řada. Protože tam, kde humanitární výzvy vyžadují rychlé a efektivní jednání, dnes záchranné složky a armáda sázejí na stejně efektivní logistické řetězce jako průmyslové podniky. V mnoha částech Německa nyní distribuci a přepravu respirátorů, dezinfekčních prostředků, rukavic a plicních ventilátorů zajišťuje THW (Technisches Hilfswerk). Při nakládce zásilek do typických modrých nákladních vozů se THW v jednotlivých spolkových zemích, třeba v Bavorsku, spoléhá na vozíky od společnosti Linde.

Zastavit koronavirus si stanovila za cíl také švýcarská armáda. K jejímu vozovému parku patří asi 150 vozíků Linde, které se používají k zajištění vlastního dodavatelského řetězce. Aby tyto vozíky byly zcela funkční a v případě nouze plně schopné zapojit se do realizace opatření na ochranu obyvatelstva, švýcarská armáda včas přesunula všechny zakázky na servis logistických vozíků do počátečního období. Toto velmi rozumné opatření servisní zaměstnanci společnosti Linde ve Švýcarsku podpořili všemi silami.

Řada pronajímaných vozíků Linde

Zajištění rychlého materiálového toku díky řešením pronájmů od společnosti Lind

Řada klíčových podniků aktuálně potřebuje dodatečnou podporu. Nynější pracovní vytížení znamená také větší tok materiálu. Často přitom vycházejí zkoncepce pronájmů Lindes cílem dočasně posílit své flotily.

Odpověď na každou otázku

Linde a KION Group pomáhají udržet svět v pohybu. A to prostřednictvím vysoce výkonných výrobků, které jsou zhotovené pro nejnáročnější požadavky, a díky flexibilním službám, které ve správný okamžik posouvají zákazníky kupředu. Pomáháme, kdekoli je třeba, kdykoli a v každé situaci, ať je sebevíc náročná.